Jdi na obsah Jdi na menu
 


Touto cestou děkuji všem, kteří mi pomáhají k realizaci mých snů, kteří mi darovali různé krajky, prýmky, látky, kalendáře a to vše vztahující se ke krojům. Děkuji i těm, kteří mi poskytli či poskytují rady a jsou mi nápomocni, stejně tak těm, kteří rozšiřují mou sbírku panenek o různé skvosty. Největší poděkování patří mé mamince, poněvadž ona je ta, která mě přivedla, k této nádherné práci a zálibě sbírat porcelánové panenky, šít kroje, staré panenky ošetřit a dát jím zase možnost hezky vypadat. Jsem velice vděčná.

Bianka Klapuchová

Jmenovitě děkuji těmto:

Panu Josefu Bojdovi z Ostravy - Třebovic, p. Bačíkové z Ostravy, p. Lobodinské z Orlové, p. Horňákové z Bašky, p.Mladěnkové z Tiché, p.Bittnerové z Dobroslavic, p. Materové z Dobroslavic, p. Práškové z Dobroslavic, p. Marceli Grygarovi z Dobroslavic, p.Jiříkové z Hlučína, p. Františku Pavelčíkovi,  p. Schulcové z Hlučína, p. Rybářové z Ostravy, p. Stanislavu Bukovcovi z Hlučína, Ing. Miloslavu Plurovi z Dobroslavic, Christianě Jachnicki a Evelin Schwenk z Německa.

Především děkuji paní Josefě Svobodové z Pardubic za příjemné setkání a její dar - porcelánovou panenku, kterou celý život opatrovala a panenka byla vyrobena kolem roku 1924. (Bohužel dárkyně již zemřela) 

Velké překvapení v mé sbírce je velmi stará látková panenka jménem Pepík Novák, kterou jsem obdržela darem od paní PhDr. Hany Petruščák Frýdové z Prahy. I když není porcelánová, tak si zaslouží velký obdiv za její nádherný vzhled a zachovalost, a proto je umístěná v domečku mezi porcelánové panenky. Děkuji moc za tuto nádheru!!!!

V měsíci únoru 2019 nás navštívili manželé Jiří a Tatiana Čaňovi a věnovali mi  do sbírky panenek, panenku ve Straňanském kroji, který v roce 1983 ušila jejich babička paní Anežka Zámečníková ze Strání. Je moc krásný a hlavně za ty léta velmi zachovalý. Moc děkuji manželům Čaňovým za tento dar, který obohatí sbírku panenek. 

Velké poděkování patří také panu Janu Kubínovi s přítelkyní, kteří mi věnovali starou panenku od Simon & Halbig. Panenka byla poznamenaná stářím, ale přesto ji nedokázal vyhodit. Tělíčko panenky, které bylo poškozené se opravilo a originál hlavička včetně paruky zůstala neporušená. Panence jsem ušila šatičky, ručně vyšila a nyní již zdobí svou krásou muzeum panenek. 

V měsíci srpnu 2021 nás navštívila paní Jana Vlčková z Loun a předala mi porcelánové panenky po své babičce.Bylo to pro mně velké překvapení, že někdo z takové dálky na mně myslí. A proto bych touto cestou také chtěla moc a moc poděkovat za panenky, které obohatily mou sbírku. 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář